• تهران خیابان طالقانی
  بعد از تقاطع بهار پلاک 13
 • شماره تماس
  02177607178
  02177603025-6
 • پست الکترونیک
  support@hararatborudat.com

Blog Details

۸, ۲۰۱۷ (HealthDay News) – Leki określane jako statyny mogą przynosić korzyści wykraczające poza obniżenie poziomu „złego” cholesterolu LDL

„Z pewnością musimy pilnie określić i określić ilościowo czynniki ryzyka związane z ACOS u kobiet, aby poprawić ich zdrowie i uratować codzienne życie” – dodał w komunikacie prasowym uniwersytetu.

Analiza została opublikowana online 10 sierpnia do Annals of this American Thoracic Society.

POChP to przewlekła choroba płuc spowodowana głównie paleniem papierosów i jest też nieodwracalna. Dodatkowo jest to kolejna główna przyczyna śmierci w USA, według American Lung Association.

Oprócz palenia papierosów naukowcy odkryli, że otyłość, zamieszkanie na wsi, niższy poziom wykształcenia i bezrobocie są istotnymi czynnikami ryzyka wystąpienia zespołu nakładania się astmy i POChP.

Te czynniki są związane z biedą i mniejszym dostępem do opieki, niedostatecznym leczeniem astmy i nie przyjmowaniem po prostu leków, z których większość może powodować częstsze ataki astmy, które mogą powodować zmiany w drogach oddechowych, które zwiększają zagrożenie ACOS – wyjaśniają naukowcy. .

Autorzy zauważyli, że ludzie mogą przekształcić wiele czynników ryzyka ACOS zidentyfikowanych w badaniu.

Wiadomości WebMD z HealthDay ŹRÓDŁO:Roczniki dla American Thoracic Society, informacja prasowa, 10 sierpnia 2018 Copyright © ۲۰۱۳-۲۰۲۰ HealthDay. Wszelkie wolności zastrzeżone.

może być powiększoną wątrobą, co oznacza, że ​​jest rozdęta poza zwykły rozmiar.

Twoje funkcje obejmują wiele niezbędnych zadań. Może pomóc w oczyszczeniu organizmu, usuwając szkodliwe substancje chemiczne wytwarzane przez organizm. Tworzy płyn zwany żółcią, który umożliwia rozkład tłuszczu z pożywienia. Przechowuje również cukier, zwany glukozą, zapewnia szybki zastrzyk energii w razie potrzeby.

Zapalenie wątroby często wskazuje na inny problem zdrowotny, taki jak na przykład. Istnieje wiele opcji leczenia, ale z pewnością najpierw musisz odkryć przyczynę tej sytuacji.

W większości przypadków, gdy masz lekko powiększoną wątrobę, możesz nie zauważyć żadnych zewnętrznych objawów. Niezależnie od tego, czy jest poważnie zaogniony, czy nie, możesz mieć:

 • Uczucie sytości
 • Dyskomfort w brzuchu

jeśli chodzi o przyczynę powiększenia wątroby, możesz zauważyć objawy takie jak:

 • Żółknięcie tego lub (żółtaczka)
 • i słabość
 • dieta

Twoja wątroba może zostać powiększona w wyniku jednej z tych wspaniałych rzeczy:

lub. Może to pochodzić z:

 • choroba (jak lub)
 • Niektóre lub
 • Toksyny
 • (gdy tylko ludzka anatomia zaatakuje zdrową tkankę)
 • (zespół czynników ryzyka, w tym, i; i)
 • Choroby genetyczne powodujące produkcję tłuszczu, białka lub innych substancji

Niezwykłe narośla. Może to być wynikiem:

 • Cysty
 • Guzy, które zaczynają się lub rozprzestrzeniają do wątroby

Problem z krążeniem krwi. Może to być spowodowane warunkami takimi jak na przykład:

reprostal przed i po

 • , zaburzenie, w którym nie pompujesz krwi tak, jak powinno
 • Zakrzepica żył wątrobowych, niedrożność żył w wątrobie
 • Stan żylno-okluzyjny, blokada drobnych żył w wątrobie

Możesz być podatny na zapalenie wątroby, jeśli:

 • Pij dużo alkoholu
 • Niech choroba jest efektem bakterii lub wirusa
 • Weź więcej niż zalecana ilość, suplementów lub leków
 • po prostu weź ziołowe suplementy, takie jak ma huang i
 • Są lub jedzą niezdrowe

۱۷ kwietnia 2018 r. – Barbara Bush, pierwsza dama tego USA w latach 1989-1993, zmarła we wtorek w swoim domu w Houston, powiedział rzecznik grupy rodzinnej. Miała 92 lata.

Żona byłego prezydenta George’a H.W. Bush był matriarchą ostatniej wielkiej amerykańskiej dynastii politycznej. Kiedy jej syn, George W. Bush, został wybrany na prezydenta w 2000 roku, stała się pierwszą kobietą od czasu Abigail Adams, której właścicielem była pierwsza dama przynajmniej jednego prezydenta, a matka innego. Inny syn, Jeb, był gubernatorem Florydy i bezskutecznie kandydował na prezydenta.

„Jestem szczęśliwym człowiekiem, że Barbara Bush była moją matką” – powiedział były prezydent George W. Bush w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. „Nasi członkowie rodziny będą za nią tęsknić”.

Oświadczenie prezydenta George’a W. Busha dotyczące przejścia pani Barbary Bush:

– Centrum Prezydenckie George’a W. Busha (@TheBushCenter)

Znana w jej imieniu jako „srebrny lis”, będąca znakiem rozpoznawczym siwych włosów, w dzisiejszych czasach była podupadłym zdrowiem i obecnie przebywała w szpitalu. Po wypisaniu jej z ostatniego pobytu w szpitalu w każdym gabinecie George’a H.W. Bush wydała 15 kwietnia oświadczenie, w którym wyjaśniła swoją decyzję o pozostaniu w domu: „Po obecnej grupie hospitalizacji i po konsultacji z członkami rodziny i lekarzami pani Bush, teraz 92-letnia obecnie, nie szukała dodatkowego leczenia szpitalnego i na pewno skupi się raczej na zapewnieniu komfortu ”.

Oświadczenie nie określiło problemów zdrowotnych, ale doniesienia medialne mówią, że ma przewlekłą (POChP) i inne dylematy medyczne.

„Celem komfortowej opieki nie jest po prostu pomaganie pacjentowi w życiu tak długo, jak to możliwe, ale by żyć tak wygodnie, jak to tylko możliwe” – twierdzi MeiLan Han, MD, rzeczniczka wolontariuszy American Lung Association. Nie udało jej się wyleczyć Busha i mówiła ogólnie o warunkach.

POChP to choroba przewlekła, co oznacza, że ​​trudno jest oddychać. Naprawdę często jest to spowodowane, chociaż osoby niepalące również mogą to dostać. POChP i niewydolność serca często występują razem.

Bush palił około 25 lat, zanim rzucił palenie w 1968 roku, o czym opublikowała w Barbara Bush: A Memoir.

„Byłam palaczem od 18 roku życia i wiedziałam, że rzucę, ale po prostu nigdy tego nie zrobiłam” – opublikowała. Potem, kiedy doszła do siebie po drobnej operacji, pielęgniarka znalazła ją w jej szpitalnym pokoju, kiedy była jeszcze oszołomiona lekami.

Steven Reinberg

HealthDay Reporter

CZWARTEK, 15 marca 2018 r. (HealthDay News) – smog ma większe żniwo w sercach czarnych ludzi w Ameryce niż biali, po części dlatego, że przebywają oni zwykle w biedniejszych obszarach, gdzie rośnie zanieczyszczenie, zaleca nowe badanie.

„Większe zagrożenie śmiercią ze strony czarnych, w porównaniu z białymi, można częściowo wyjaśnić wyższym doświadczeniem zanieczyszczenia powietrza” – powiedział główny badacz dr Sebhat Erqou, stypendysta Uniwersytetu w Pittsburghu.

W badaniu w zachodniej Pensylwanii przyjrzano się powiązaniu między problemami z sercem a czynnikiem zanieczyszczenia powietrza określanym jako drobny pył zawieszony. Drobny pył zawieszony (zwany PM2,5, czyli około 40 razy mniejszy niż szerokość człowieka) pochodzi z fabryk, samochodów, elektrowni, pożarów i.

Naukowcy odkryli, że czarni mieszkający na obszarach, na których tego rodzaju zanieczyszczenie jest wysokie, mają o 45% większe ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny niż biali, nawet po uwzględnieniu innych powszechnych czynników ryzyka.https://yourpillstore.com/pl/

Ale około jedna czwarta podwyższonego ryzyka była spowodowana przez większe doświadczenie brudnego powietrza, które korelowało z ubóstwem, powiedział Erqou.

Czarni, a także inne mniejszości, częściej żyją w pobliżu zasobów zanieczyszczenia środowiska, takich jak na przykład autostrady, stwierdzili naukowcy w notatkach.

Erqou powiedział, że wraz ze wzrostem dochodów i wykształcenia zmniejszył się wpływ zanieczyszczenia powietrza.

Zauważył, że przewlekłe doświadczenie smogu wiązało się z licznymi skutkami ubocznymi, w tym podwyższonym poziomem cukru we krwi, wadliwym krążeniem, problemami z sercem i śmiercią.

Badanie to po raz kolejny odzwierciedla różnice rasowe, jakie można uzyskać w wynikach leczenia – powiedziała dr Rachel Bond, zastępca dyrektora ds. Zdrowia serca kobiet w szpitalu Lenox Hill w Nowym Jorku.

„Zanieczyszczenie powietrza najwyraźniej ma szkodliwy wpływ na społeczność czarnych, nieproporcjonalny w stosunku do społeczności białej w odniesieniu do wyników chorób serca” – powiedział Bond, który być może po prostu nie był obszarem badań.

Inny ekspert, który być może po prostu nie był zaangażowany w dochodzenie, wskazał na szeroką rolę, jaką mogą odegrać różnice ekonomiczne.

„Ekspozycja na smog może być bardziej jednym z czynników wpływających na status społeczno-ekonomiczny niż sama walka, i mogą pojawić się czynniki zakłócające, takie jak historia palenia, środowisko domowe i zawód, które mogą mieć wpływ na zdrowie” – powiedział dr Walter Chua. Jest starszym lekarzem medycyny pulmonologicznej w Long Island Jewish Forest Hills.

Steven Reinberg

HealthDay Reporter

WTOREK, 18 września 2018 r. (HealthDay News) – wielu Amerykanów zmagających się z (POChP) może mieć nową opcję leczenia, aby po prostu pomóc im łatwiej.

, z którym zwykle się wiąże, jest tylko postępującym pogorszeniem czynności płuc, które wymaga połączenia objawów i. Oahu jest trzecią główną przyczyną śmierci w USA i chociaż leczenie może złagodzić objawy, nie ma na to absolutnie żadnego lekarstwa.

Niemniej jednak we wtorek naukowcy przedstawili obiecujące nowe odkrycia z okresu 2. Badanie poświęcone nowemu leczeniu zwanemu ukierunkowanym odnerwieniem płuc (TLD).

Podczas tej terapii lekarze przerywają nerwy znajdujące się na zewnątrz dróg oddechowych pacjenta.

W nowym badaniu wzięło udział ۸۲ pacjentów z POChP leczonych w centrach medycznych w sześciu europach. Zdaniem naukowców leczenie zmniejszyło problematyczne objawy o znacznie ponad 50% w porównaniu z pacjentami, którzy otrzymali leczenie pozorowane.

„Mieliśmy okazję znacznie zredukować przewlekłe objawy ze strony układu oddechowego, takie jak na przykład duszność, zaostrzenia tego stanu, infekcje i hospitalizacje w zespole pacjentów z POChP, którzy są już w trakcie agresywnej terapii medycznej” – powiedział główny badacz dr Dirk -Jan Slebos z uniwersyteckiego ośrodka opieki zdrowotnej w Groningen w Holandii.

Ponadto pacjenci zauważyli lepszą jakość życia i poprawę funkcji, powiedział.

Jeden z ekspertów w dziedzinie opieki oddechowej powiedział, że potrzebne są nowe plany leczenia pacjentów z POChP.

Dr Len Horovitz jest tylko specjalistą chorób płuc w szpitalu Lenox Hill w Nowym Jorku. Wyjaśnił, że TLD działa poprzez inaktywację nerwów leżących poza drogami oddechowymi. Powoduje to „poszerzenie wcześniej zwężonych dróg oddechowych i mniejszą produkcję śluzu” – wyjaśnił.

„Chociaż jest to, że pacjenci z POChP używają dokładnie tego samego efektu, dodanie TLD generalnie wydaje się przynosić dodatkowe korzyści terapeutyczne” – powiedział Horovitz, który po prostu nie był wmieszany w nowe badanie.

Analiza została sfinansowana przez Nuvaira, producenta technologii TLD z Minneapolis. Odkrycia zostały zaplanowane do prezentacji we wtorek na kongresie zagranicznym Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc w Paryżu.

Podczas zabiegu do płuc wprowadzany jest cewnik przez rurkę zwaną bronchoskopem. Cewnik dostarcza prąd elektryczny do nerwów znajdujących się na zewnątrz tych dróg oddechowych, zmieniając ich normalną funkcję.

PIĄTEK, 11 stycznia 2019 r. (HealthDay News) – u niektórych pacjentów można uniknąć ataków zagrażających życiu, przyjmując dzienną dawkę, zgodnie z zaleceniami nowych badań.

, lub przenosi wiele chorób płuc, w tym. Większość zgonów jest spowodowana nagłym pogorszeniem się objawów (atakami płuc), zwykle spowodowanymi przez wirusowe infekcje górnych dróg oddechowych – wyjaśniają naukowcy.

„Nowe metody leczenia są pilnie potrzebne, aby zapobiegać atakom POChP. Z naszych badań wynika, że ​​oferowanie pacjentom z niedoborem POChP prawie o połowę zmniejsza częstość występowania potencjalnie śmiertelnych ataków” – powiedział główny badacz Adrian Martineau, profesor z Queen Mary University w Londynie.

W ramach badania Martineau i jego współpracownicy przeanalizowali dane od 469 pacjentów z POChP z trzech, które wystąpiły w Wielkiej Brytanii, Belgii, a także Holandii.

Przyjmowanie suplementów wiązało się z 45% zmniejszeniem ataków płuc u pacjentów z niedoborem witaminy D, ale wśród pacjentów z wyższym poziomem witaminy D nie było wyraźnego zmniejszenia – stwierdzili badacze.

Analiza została opublikowana 10 stycznia w czasopiśmie Thorax.

Suplementacja witaminy D jest bezpieczna i niedroga, zauważa Martineau. „i jest to tylko potencjalnie bardzo opłacalna terapia, która mogłaby być skierowana do każdego, kto ma niski poziom witaminy D po rutynowych badaniach przesiewowych” – powiedział w komunikacie prasowym uniwersytetu.

„Około jedna piąta pacjentów z POChP w Wielkiej Brytanii – około 240 000 osób – ma niski poziom witaminy D” – dodał Martineau.

Na całym świecie znacznie ponad 170 milionów ludzi choruje na POChP, a choroba ta spowodowała obliczone 3,2 miliona zgonów w 2015 roku.

Naukowcy zauważyli, że biorąc pod uwagę, że dane z ich badań pochodzą tylko z trzech prób, wyniki należy interpretować z dużą ostrożnością.

Wcześniejsze badania przeprowadzone na Queen Mary University ujawniły, że witamina D pomaga chronić przed przeziębieniami, grypą i atakami astmy.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © ۲۰۱۳-۲۰۱۸ HealthDay. Wszelkie wolności zastrzeżone.

۱۳ września 2017 r. – Regularne stosowanie środków dezynfekujących, takich jak wybielacz, wiąże się z wyższym ryzykiem, zgodnie ze wstępnymi ustaleniami raportu.

Naukowcy twierdzą, że cotygodniowe doświadczenie niektórych środków dezynfekujących wystarczyło, aby zwiększyć ryzyko wystąpienia () nawet o prawie jedną trzecią.

może być terminem zbiorczym dla wielu warunków, w tym i. Osoby z POChP mają problemy z opróżnianiem płuc z powodu zwężenia dróg oddechowych.

Naukowcy z francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych (INSERM) przejrzeli dane z długoterminowego badania kobiet pielęgniarek w USA.

Wybrali 55185 pracujących pielęgniarek, które nie przeszły POChP w 2009 roku i zbadali, co działo się w ich umysłach w ciągu następnych 8 lat. W tamtych czasach u 663 pielęgniarek rozpoznano POChP.

Naukowcy wykorzystali kwestionariusze, aby zobaczyć, z jakimi środkami dezynfekującymi zetknęli się i dlaczego dokładnie ich użyli. Obejmowały one:

 • Glutaraldehyd (stały środek dezynfekujący przydatny do instrumentów medycznych)
 • Wybielacz
 • Czwartorzędowe związki amoniowe (znane jako „quaty”) stosowane do dezynfekcji powierzchni, takich jak na przykład podłogi i meble

Odkryli, że 37% pielęgniarek używało środków dezynfekujących co tydzień. Wiąże się to z 22% wyższym ryzykiem zachorowania na POChP niż u osób, które nie stosowały środków dezynfekujących każdego tygodnia.

Wysokie stosowanie tych niektórych środków dezynfekujących wiązało się z wyższym o 24% do 32% ryzykiem POChP.

Naukowcy twierdzą, że w wynikach uwzględniono inne elementy, które mogą wpływać na możliwość wystąpienia POChP, takie jak na przykład palenie papierosów, wiek, wskaźnik masy ciała człowieka (BMI) i pochodzenie etniczne.

Naukowcy twierdzą, że poprzednie badania wiązały środki dezynfekujące z problemami z oddychaniem, w tym astmą, wśród pracowników opieki zdrowotnej. Niemniej jednak twierdzą, że to badanie nie dowodzi przyczyny i skutku, a jedynie związek.

Odkrycia są obecnie prezentowane na Kongresie Zagranicznym Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc w Mediolanie we Włoszech. Wyniki należy traktować ostrożnie, dopóki nie zostały jeszcze opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.

Sheena Cruickshank, MD, starszy wykładowca immunologii na Uniwersytecie w Manchesterze w Anglii, twierdzi: „POChP to tylko złożona choroba. Wiadomo również, że szanse na rozwój POChP są większe, gdy palisz, a postęp jest tym większy palili. Inne czynniki podrażniające drogi oddechowe mogą dodatkowo nasilać objawy, takie jak zanieczyszczenie (wewnętrzne i zewnętrzne).

„Bez możliwości rozpoczęcia analizy i zmian w takich czynnikach, jak palenie papierosów, niezwykle trudno jest odkryć, jak ważne są obecnie te badania”.

WebMD Health News Sprawdzone przez Sheenę Meredith, MD © ۲۰۱۷ WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

۲۴ stycznia 2019 r. – Dwie matki, których synowie zmarli po zastosowaniu chemicznego rozpuszczalnika chlorku metylenu, pozwały Agencję Ochrony Środowiska za żałosne niepowodzenie w wprowadzeniu zakazu stosowania tej substancji chemicznej.

Wendy Hartley i Lauren Atkins dołączają do pozwu przez grupę badawczą ds. Interesu publicznego z Vermont oraz Safer Chemicals, Healthy Families z Waszyngtonu. Pozew został wniesiony do amerykańskiego Sądu Okręgowego w Waszyngtonie 14 stycznia.

Powodowie twierdzą w nim, że EPA skupiła się na zakazie stosowania chlorku metylenu w usługach i produktach sprzedawanych w Ameryce, ale zaniedbała to. Prawo federalne zezwala ogółowi społeczeństwa na pozwanie agencji w celu zmuszenia jej do odpowiedniego zachowania.

Sąd ustali, czy EPA „nie wypełniła swoich obowiązków wynikających z prawa” – mówi Robert Sussman, adwokat z siedzibą w Waszyngtonie reprezentujący powodów. „Nasza sytuacja dowodzi, że EPA ustaliła, że ​​te zastosowania (chlorku metylenu) stanowią nieuzasadnione ryzyko”.

Sussman zwraca uwagę na uwagi sformułowane przez ówczesnego administratora EPA Scotta Pruitta w 2017 r., Że będzie on finalizował wprowadzenie zakazu „i rzeczywiście, powiedział nawet, że zostało to przedstawione krótko i zeznał w porównaniu z tym skutkiem przed Kongresem, po czym, po tym, nie akcja miała miejsce ”.

Agencja oficjalnie zaproponowała zakaz w maju 2018 r., Ale Pruitt zrezygnował ۵ lipca 2018 r. I nie potwierdzono żadnego zastąpienia i nie podjęto żadnych działań w sprawie zakazu. Teraz Hartley, Atkins, a także dwie grupy środowiskowe wkroczyły, próbując wymusić rękę EPA.

Przedstawiciel EPA odmówił poruszenia sprawy.

Sussman twierdzi, że jeśli garnitur będzie dobrze prosperować, usługi i produkty związane z chlorkiem metylenu mogą zniknąć z półek w ciągu zaledwie roku.

WebMD opowiedział historię Wendy Hartley w lipcu 2017 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak jej syn, Kevin, zmarł podczas renowacji wanny w kompleksie apartamentów w Nashville.

Lekarze powiedzieli Hartleyowi, że Kevin zmarł po tym, jak chlorek metylenu spowodował jego zapobieganie, pozbawiając go tlenu.

Syn Atkinsa, Joshua, zmarł w lutym 2018 r., Kiedy używał przedmiotu z chlorkiem metylenu do zdejmowania części roweru.

Specjaliści od dziesięcioleci wiedzą, że substancja chemiczna zagraża życiu. Unia Europejska zakazała większości zastosowań konsumenckich i profesjonalnych w 2011 roku. Mimo to łatwo jest być w USA. Agencja Ochrony Środowiska podała, że ​​każdego roku około 1,3 mln konsumentów używa produktów zawierających chlorek metylenu. Jeszcze jeden 32 000 pracowników postawiło go twarzą w twarz.

Robert Preidt

HealthDay Reporter

ŚRODA, 1 sierpnia 2018 r. (HealthDay News) – Wyhodowane w laboratorium zostały już z powodzeniem przeszczepione świniom bez widocznych komplikacji medycznych przez miesiące po zabiegu, donoszą naukowcy.

Ta linia badań nad bioinżynierią może prędzej czy później wyzwolić więcej alternatyw dla osób, które chcą, zgodnie z zespołem z University of Texas Medical Branch (UTMB) w Galveston.

„Liczba osób, u których rozwinęła się ciężka choroba, wzrosła na całym świecie, podczas gdy liczba dostępnych narządów do przeszczepu zmniejszyła się” – powiedział autor badania Joaquin Cortiella, profesor anestezji dziecięcej w komunikacie prasowym uniwersytetu.

Joan Nichols, zastępca dyrektora Galveston National Laboratory w UTMB, dodała: „Naszym ostatecznym celem jest zawsze prędzej czy później zapewnienie nowych alternatyw dla wielu osób oczekujących na przeszczep”.

Płuca, które zostały dopasowane tkankami do każdej świni, wyhodowano w laboratorium. Każda świnia otrzymała jedno płuco zmodyfikowane biologicznie i zachowała oryginalne płuco.

Już kilka tygodni po przeszczepie, bioinżynieryjne płuca stworzyły społeczność krwiobiegu, której potrzebowali, aby przetrwać, zgodnie z badaniem opublikowanym 1 sierpnia w czasopiśmie Science Translational Medicine.

Naukowcy ocenili rozwój tkanki płucnej i integrację tych bioinżynieryjnych płuc 10 godzin, kilka tygodni, miesiąc i dwa miesiące po przeszczepach. W trakcie badania każda świnia pozostała zdrowa.

Analiza miała dokładnie ocenić, jak dobrze bioinżynieryjne płuca przystosowały się i nadal dojrzewały w jednym dużym, żywym ciele. Nie mierzy ilości tlenu dostarczanego przez płuca świniom.

„Wiemy na pewno, że zwierzęta miały 100-procentowe nasycenie tlenem, podczas gdy miały jedno normalnie funkcjonujące płuco” – mówi Cortiella. „Nawet po dwóch miesiącach bioinżynieryjne płuco nie było jeszcze wystarczająco dojrzałe, aby ludzie nie mogli oddychać normalnie i przestawili się na płuco bioinżynieryjne”.

Badania na zwierzętach zwykle nie zmniejszają się u ludzi, więc konieczne są dalsze badania. Niemniej jednak naukowcy stwierdzili, że możliwe jest wyhodowanie płuc do przeszczepu ludziom w ciągu pięciu do dziesięciu lat.

WebMD Wiadomości z HealthDay DOSTAWCA: University of Texas Medical Branch at Galveston, informacja prasowa, 1 sierpnia 2018 r. Copyright © ۲۰۱۳-۲۰۱۸ HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Steven Reinberg

HealthDay Reporter

PIĄTEK, 25 maja 2018 r. (HealthDay News) – Według najnowszych badań najbardziej śmiercionośny typ czerni dotyczy wzrostu liczby amerykańskich górników.

Wzrost liczby postępujących masywnych zwłóknień (PMF) ma miejsce pomimo środków regulujących stosowanie pyłu węglowego, które zostały wprowadzone dziesiątki lat temu.

Odkrycie wynika z analizy danych Departamentu Pracy USA dotyczących byłych górników, którzy w latach 1970-2016 przesłali wnioski o skorzystanie z Federalnego Programu Czarnych Płuc. Uruchomienie tego programu zbiegło się z zastosowaniem nowoczesnych środków kontroli pyłu.

W ciągu 46 lat istotnie ponad 4600 górników zostało klinicznie zidentyfikowanych jako czarne. Według informacji 50% sytuacji miało miejsce od 2000 roku.

Główny badacz Kirstin Almberg powiedział, że wzrost tego stanu został zgłoszony zarówno przez amerykański Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, jak i czarne kliniki. Almberg jest adiunktem w School of Public Health na University of Illinois w Chicago.

Chociaż powiedziała, że ​​wynik nie był całkowitym zaskoczeniem, naukowcy odkryli pewne nieprzewidziane rzeczy.

„Niemniej jednak byliśmy zdumieni wielkością tego problemu i dlatego jesteśmy zdumieni faktem, że stan ten najwyraźniej odradza się pomimo nowoczesnych przepisów dotyczących kontroli pyłu” – powiedział Almberg. „to jest historia planująca zły kierunek”.

Naukowcy odkryli, że wiele osób z PMF wydobywało ostatnio w Wirginii Zachodniej (29%), Kentucky (20%), Pensylwanii (20%) i Wirginii (15%).

W Zachodniej Wirginii, Kentucky i Wirginii odnotowano największy wzrost liczby rozpoznań PMF w ciągu ostatnich 40 lat. Tennessee zgłosił ۱۰% wzrost roszczeń w tym czasie – coś, co zdaniem naukowców nie zostało uwzględnione w poprzednich badaniach.

Odkrycia przedstawiono we wtorek na spotkaniu American Thoracic Society w North Park.

Kilka teorii może wyjaśnić odradzającą się epidemię. Poszkodowani górnicy mogli faktycznie pracować w mniejszych kopalniach, które mogły zainwestować mniej w systemy redukcji pyłu. Ponadto dzisiejsze kopalnie produkują większe ilości krzemionki krystalicznej, która jest bardziej szkodliwa dla płuc niż pył węglowy, powiedział Almberg.

Robert Preidt

HealthDay Reporter

PIĄTEK, 27 lipca 2018 r. (HealthDay News) – Cechą charakterystyczną tej dolegliwości układu oddechowego może być uczucie duszności. Teraz kanadyjscy naukowcy twierdzą, że wapowanie nie złagodziło tego objawu u wielu osób w ich badaniach.

() jest po prostu postępującą dolegliwością układu oddechowego, zwykle związaną z paleniem papierosów, która ma właściwości i. Nieuleczalny stan pozostaje trzecim największym zabójcą w Ameryce.

W miarę jak marihuana staje się coraz bardziej dostępna i akceptowana, osoby z POChP mogą wierzyć, że może pomóc – zauważa autorka badania Sara Abdallah. Jest absolwentką fizjologii ćwiczeń na Uniwersytecie McGill w Montrealu.

„Po raz pierwszy uświadomiliśmy sobie terapeutyczny potencjał marihuany w samodzielnym radzeniu sobie z objawami POChP u pacjentów” – wyjaśnił Abdallah w komunikacie prasowym American Thoracic Society. „Podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu tego badania, ponieważ pacjenci zgłaszali złagodzenie objawów POChP po zażywaniu konopi indyjskich”.

Ale czy te anegdotyczne doniesienia pasowałyby do wyników badania klinicznego?

Aby się dowiedzieć, Abdallah i jej koledzy prześledzili wyniki 16 osób z POChP na wyższym poziomie, które przyjmowały już leki na chorobę płuc.

Przed ćwiczeniami na rowerze stacjonarnym pacjenci wdychali tylko jedną dawkę waporyzowanej konopi lub nawet placebo. Analiza została „podwójnie zaślepiona”, co oznacza, że ​​ani pacjenci, ani badacze nie wiedzieli, kto po prostu wdychał marihuanę lub placebo.

Dla wielu osób biorących udział w badaniu, waporyzowane konopie nie miały klinicznie istotnego wpływu – ani negatywnego, ani pozytywnego – na ich zewnętrzne oznaki duszności podczas ćwiczeń lub na ich wydajność fizyczną, poinformował zespół z Montrealu.

Tylko 4 z 16 uczestników zauważyło pewną poprawę zadyszki po zastosowaniu produktu waporyzowanego, powiedzieli naukowcy, ponieważ pozostałych 12 nie wykazało żadnego efektu lub poczuło się gorzej.

Pomimo ustaleń, badanie to było niewielkie i wstępne, więc dalsze „badania kliniczne są uzasadnione i mogą mierzyć potencjał terapeutyczny różnych dawek waporyzowanych i doustnych konopi indyjskich, w tym olejów i tabletek, podawanych przez dłuższy czas pacjentom z łagodnymi do moderowania POChP ”- powiedział starszy autor badania Dennis Jensen w komunikacie prasowym.

Kilka prostych testów może pomóc twojemu lekarzowi nauczyć się, jak umożliwić ci łatwiejsze oddychanie, uniemożliwić ci pobyt w szpitalu i poprawić ogólne samopoczucie.

Osoby z bardziej zaawansowaną POChP zwykle pragną mieszanki metod leczenia, twierdzi dr Albert A. Rizzo, główny lekarz tego American Lung Association. Mogą to być leki wziewne lub przyjmowane doustnie, antybiotyki, terapia tlenowa, zajęcia rehabilitacji płuc, a w poważniejszych sytuacjach operacja.

Twój pulmonolog umieści Twoją POChP na tylko jeden z czterech etapów, w zależności od objawów i ogólnego samopoczucia. Aktualne wskazówki Globalnej Inicjatywy na rzecz Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (ZŁOTO) pomogą Twojemu lekarzowi określić stadium POChP i wybrać odpowiednią dla Ciebie terapię. Koncentrują się na:

 • dokładnie, jak dobrze uzupełniasz i opróżniasz płuca
 • Jak objawy POChP wpływają na Twoje życie
 • Twoje możliwości, teraz lub później, poważniejszych dylematów lub pobytu w szpitalu
 • Wszelkie inne problemy zdrowotne, które masz

 

Spirometria to tylko test, który dokładnie pokazuje, jak szybko można wypełnić płuca powietrzem, po czym je opróżnić. Może po prostu powiedzieć Twojemu lekarzowi, jak bardzo POChP zwęziło drogi oddechowe w Twoich płucach i pomóc mu znaleźć najbardziej przydatne dla Ciebie metody leczenia lub sprawdzić, czy chcesz zmienić dotychczasową terapię.

Będziesz oddychał przez ustnik tak głęboko, jak to możliwe. Wtedy opróżnisz płuca tak szybko, jak potrafisz. Twój lekarz przedstawi sugestie, gdy po prostu podejmiesz test kilka razy.

Twój wynik spirometrii opiera się na dwóch miarach: wymuszonej objętości wydechowej (FEV1) i wymuszonej zdolności życiowej (FVC). FEV1 określa dokładnie, ile powietrza wydychasz z płuc w pierwszej sekundzie i jak szybko je wydychasz. FVC może być całkowitą liczbą powietrza wypychanego z płuc podczas testu.

Z pewnością możesz wykonać badanie spirometryczne po przyjęciu dawki z krótko działającego inhalatora rozszerzającego oskrzela.

Jeśli wynik FEV1 wynosi od 50% do 30%, POChP jest ciężka. Jeśli FEV1 nie przekracza 30%, masz wyjątkowo ciężką POChP.

Steven Reinberg

       

         HealthDay Reporter        

PONIEDZIAŁEK, 7 stycznia 2019 r. (HealthDay News) – Jeśli wystąpi (), szczepionka przeciw grypie może uratować życie. Jednak wielu z tych milionów chorych na chorobę płuc nie choruje, donoszą naukowcy.

– wyjaśnił główny badacz, dr Sunita Mulpuru, i może zaostrzyć, gdy zostanie wywołany, pogarszając chorobę. W rzeczywistości jest pracownikiem naukowym w Ottawa Hospital w Kanadzie.

Dodała, że ​​nie tylko grypa może być ciężka, ale inne komplikacje, takie jak na przykład zapalenie płuc, mogą być gorsze.

„W przybliżeniu jedna osoba na 10 umiera, a inna osoba na pięciu rozwija krytyczną infekcję wymagającą przyjęcia na oddział intensywnej terapii [w szpitalu]” – powiedział Mulpuru.

Ale jej zespół odkrył, że prawdopodobieństwo hospitalizacji z powodu zakażenia grypą o 38% zmniejsza się.

„Pomimo tego odkrycia tylko 66% pacjentów w tym badaniu zostało zaszczepionych” – zauważa Mulpuru.

Ponadto, leki przeciwwirusowe Tamiflu i Relenza, które mogły łagodzić objawy grypy, były stosowane tylko w 69% tego okresu, jak wykazały ustalenia. Co więcej, leki nie były oferowane wcześnie w placówce medycznej, jeśli mogą być najbardziej niezawodne, powiedziała.

Leki te były często oferowane, gdy pacjenci kierowali się w stronę produktu intensywnej terapii, „a będzie za późno” – powiedział Mulpuru.

Dr MeiLan Han, rzeczniczka American Lung Association i profesor chorób wewnętrznych na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor, powiedziała, że ​​więcej pacjentów z POChP musi zostać zaszczepionych.

„Istnieje wiele nieporozumień” – powiedział Han. „Słyszę takie rzeczy jak:„ Nigdy nie miałem grypy, więc nie sądzę, żebym kiedykolwiek ją zachorował ”, co naprawdę jest trochę kłamstwem”.

Wiele osób nie rozumie, że grypa jest znacznie gorsza w porównaniu z przeziębieniem i zagraża życiu – zauważyła. „W najlepszej sytuacji czujesz się śmiertelnie nieszczęśliwy przez czternaście dni,” powiedział Han.

Niektórzy pacjenci obawiają się, że mogą zarazić się grypą dzięki szczepionce. Ale to po prostu nieprawda, dodała.

Chociaż jest to przedwczesne. Aby podzielić się tym, jak straszny będzie prawdopodobnie sezon grypowy 2010 r., w ostatnim sezonie wysłano prawie milion Amerykanów do placówki medycznej i zabito 80 000, zgodnie z amerykańskimi Centers for Disease Control and Prevention.

       

Serena Gordon

       

         HealthDay Reporter        

     

PIĄTEK, 8 września 2017 r. (HealthDay News) – Leki określane jako statyny mogą przynosić korzyści wykraczające poza zmniejszenie „złego” poziomu cholesterolu LDL. nowe badanie zaleca osobom z przewlekłą chorobą płuc, które po prostu przyjmują te leki, mogą przedłużyć swoje przeżycie.

Analiza z Kanady objęła prawie 40 000 osób z przewlekłą obturacyjną infekcją płuc (POChP). Naukowcy odkryli, że jeden na pięciu pacjentów przyjmował statyny, a ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny było niższe o 21%, a ryzyko zgonu z powodu dylematów związanych z płucami spadło o 45%.

To badanie jest następstwem oddzielnego badania na dużą skalę, w którym nie znaleziono związku między stosowaniem statyn a liczbą zaostrzeń POChP, których doświadczyli ludzie.

„Chociaż dowody z niedawno zakończonego [randomizowanego, kontrolowanego badania] sugerowały, że stosowanie statyn jest mało korzystne dla pacjentów z POChP, ta analiza populacyjna wykazała, że ​​stosowanie statyn obniżyło śmiertelność z wszystkich przyczyn wśród pacjentów z POChP” – opublikowali autorzy analizy pod kierunkiem Adam Raymakers z University of British Columbia.

Chociaż statyny faktycznie zapewniały osobom z POChP korzyści w zakresie przeżycia, zupełnie nowe badanie nie zostało zbudowane w celu udowodnienia ostatecznego związku przyczynowo-skutkowego.

Przewlekłe obturacyjne zakażenie płuc obejmuje postępujące choroby płuc, takie jak rozedma i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zgodnie z danymi Fundacji POChP. Obserwowalne objawy obejmują narastającą duszność, ucisk w klatce piersiowej, kaszel i świszczący oddech.

Bezwzględnie najczęstsze czynniki występujące w tych stanach obejmują palenie papierosów i widoczność biernego palenia. POChP może również wywoływać narażenie w miejscu pracy na związki chemiczne i opary oraz czynniki genetyczne.

Oahu jest trzecią główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, według amerykańskiego National Heart, Lung and Blood Institute. Około 16 milionów ludzi w Ameryce było klinicznie zdeterminowanych, aby znaleźć się w takiej sytuacji, ale wiele osób może ją spotkać nie wiedząc o tym.

Raymakers i jego zespół zauważyli, że od dawna wiadomo, że osoby z POChP mają obrzęki w płucach. Niemniej jednak, dodatkowo możliwe jest, że osoby z POChP – a przynajmniej wielu z nich – mogą mieć obrzęk w całej anatomii człowieka. Uważa się, że obrzęk jest prawdopodobnie związany z kilkoma dolegliwościami, w tym problemami z sercem.

Uczestnicy mieli 50 lat i więcej i pochodzili z Kolumbii Brytyjskiej. Naukowcy zidentyfikowali osoby cierpiące na POChP, jeśli otrzymali co najmniej trzy recepty na leki na POChP w okresie 12 miesięcy.

Steven Reinberg

HealthDay Reporter

ŚRODA, 26 grudnia 2018 r. (HealthDay News) – Według niezwykle wstępnych ustaleń, istniejący lek wydaje się wyleczyć jedną kobietę z nietypowego, ale potencjalnie zagrażającego życiu stanu, o którym mowa jako.